Kogemusnõustamine

Olete oodatud istet võtma ja nõustamisvestlusega alustama!

Kogemusnõustamine on sarnase kogemusega inimeste vahel toimuv teadmiste- ja kogemustevahetus ja/või nõustamine, mille käigus pakutakse kogemuslikku emotsionaalset-, sotsiaalset- ja/või praktilist tuge. Kogemusnõustaja on professionaal, kellel on läbi töötatud isiklik taastumise kogemus ja kes on saanud vähemalt 200-tunnise kogemusnõustaja väljaõppe. Väljaõpet kureerib ja kogemusnõustajate registrit peab Eesti Kogemusnõustajate koda (nende kodulehega saab tutvuda siin). Palju materjale ja kasulikku infot on ka lehel “Mida teeb kogemusnõustaja” siin.
Eestis pakutakse kogemusnõustamist nii tasuta kui tasulise teenusena. Kellel on õigus tasuta teenusele, näiteks vähenenud töövõimega inimesed ja puudega inimesed, soovitan seda kindlasti küsida oma rehabilitatsiooniteenuse pakkujalt või tutvuda Töötukassa kaudu pakutavate võimalustega siin. Kellel aga tasuta teenusele õigust pole, on lahkesti kutsutud tutvuma minu kogemusvaldkondega lehekülje allosas, ja kui leidsite enda probleemidega kattuvad teemad ja Teile sobivad minu välja pakutud ajad, siis ootan Teid oma vastuvõtule.
Mina lõpetasin kogemisnõustaja õppe selle aasta juunis, olles enne seda pakkunud üle 12 aasta komplementaarseid teraapiaid ja vabahariduslikke koolitusi. Minu kõrgharidus on inglise filoloogias koos pedagoogi lisaerialaga, mul on magistrikraadiga võrdsustatud 5-aastase ülikoolihariduse diplom ja magistrikraad kirjalikus tõlkes. Olen töötanud kooliõpetajana, kindlustusesindajana, tõlkijana, koolitajana ja komplementaarsete teraapiate praktiseerijana. Minu elus on olnud mitmeid lähisuhteid, mul on lapsi ja lapselapsi. Olen lahutanud ja kaotanud lähedasi, elanud nii külluses kui tagasihoidlikes tingimustes, olen aeg-ajalt ise vajanud tuge ja pärast seda toetanud teisi. Soovin täielikult ära kasutada oma potentsiaali ja aidata ka teistel nende potentsiaali rakendada. Selleks ma kogemusnõustamist pakungi.
Võite tulla minu vastuvõtule, kui vajate nõustamist ja tuge teemadel:
 • vaimne tervis: ärevus, depressioon, bipolaarne häire, traumajärgne stress
 • elukriisid: lahutus, lähedase kaotus, kolimine, elumuutus, eluvalikud
 • viljastumine, rasedus, mitmikrasedus, sünnitus, sünnitraumad ja -vigastused
 • günekoloogilised probleemid, allavaje ja günekoloogilised operatsioonid
 • plaanilisteks operatsioonideks valmistumine; vigastustest ja operatsioonidest taastumine

Kuna lõpetasin õppe alles suve keskel ja minu kogemustepagas tõenduspõhise nõustajana ei ole veel kuigi suur, on mu hinnad esialgu madalamad Tartu keskmisest:

 • 15-minutiline telefoni- või Zoomi kõne 15 € (kuna aeg on lühike, ei ole mõtet selleks kohale tulla)
 • 30-minutiline telefoni- või Zoomi kõne 20 € (kuna aeg on lühike, ei ole mõtet selleks kohale tulla)
 • 45-minutiline kohtumine, telefoni- või Zoomi vestlus 25 €
 • 1-tunnine kohtumine, telefoni- või Zoomi vestlus 30 €
 • 1,5-tunnine kohtumine, telefoni- või Zoomi vestlus 45 €
 • 2-tunnine kohtumine, telefoni- või Zoomi vestlus 55 €

Kuula 3-minutilist näidiskõnet, kus RK etendab nii kogemusnõustajat kui klienti. See ei ole ühegi konkreetse inimese tegelik situatsioon, vaid mitme olukorra baasil kokku pandud näidisteema ja tähelepanelikult kuulates võib märgata, et õige kogemusnõustaja töö alles sealt algabki, kus kõne pooleli jääb 🙂

Võime kohtuda

 • näost näkku kokku lepitud kohas Tartus. See võib olla nii Hõbeselge Helgeruum (Küüni 7 III korrusel) kui mõni söögikoht või soojal ajal ka pargipink.
 • veebi teel Skype’is või Zoom’is või
 • telefoni teel

Kui soovite kohtuda, kirjutage palun meiliaadressil reet@hobeselge.ee ja teatage, millal soovite kohtuda. Võtan enamasti vastu tööpäeviti ja tööpäeva sees.

Vaata kogemusnõustamisvideot. Video liikuva osa on filminud ja hääle lindistanud TV3 saate “Naudime elu” tarvis. Seal olevad fotod pärinevad RK erakogust. Lühemaks lõiganud oleme me ise ja selle tõttu kannatas natuke ka heli kvaliteet.